0533 572 62 15

SIK SORULAN SORULAR

Kiralama ücretine neler dahildir?

Türk karasularındaki palamar ücretleri, tur başlangıç limanı ücretleri, yat sigortası, tekne yakıtı, tekne çamaşırlarının temizliği, teknedeki kullanma suyu, transitlog, personel servisi ve teknedeki ekipmanların kullanımı fiyata dâhildir.

Kiralama ücretine neler dahil değildir?

Yiyecekler, içecekler, transferler, Yabancı karasularındaki liman vergileri ve palamar ücretleri, kara turları, personel bahşişi fiyata dâhil değildir. 

Tekneye biniş ve iniş saatleri nedir?

Haftalık kiralamalarda tekneye biniş saati 15.00'ten itibarendir. Tekneden ayrılma ise son gün sabah kahvaltıdan sonra en geç saat 10.00'dadır. Bu saatten sonra tekne, yeni gelecek olan misafirlerimiz için hazırlanmaya başlar.

Dışarıdan yemek ve içecek getirebilir miyiz?

Özel Yat kiralamada yiyecekleri ve içecekleri kendiniz getirebilirsiniz. Servis ve sunumu tekne personeline aittir.

Özel diyet yemekleri yapılabilirmi?

Özel Yat Kiralamalarında menü üzerinde her şey mümkün olup sizin tercihleriniz önceliktir.

Bebeğimizle gelebilir miyiz?

Özel yat kiralamalarında bebeğinizi elbette getirebilirsiniz.

Tekneye evcil hayvan getirebilir miyiz?

Kurallar gereği tekneye evcil hayvan getirmeniz mümkün değildir.

Teknelerde kaç personel var?

Teknelerde personel sayısı tekne büyüklüğüne göre değişir. Küçük teknelerde kaptan ve bir aşçı olmak üzere 2 kişi bulunur. Tekne büyüdükçe personel sayısı artar. Genellikle 3 ya da 4 personel ile hizmet verilir.

Yanımızda neler getirmeliyiz?

Büyük valizlerle gelmeyin. Valizlerinizin yumuşak katlanabilir olması en idealidir. Kabinlerde fazla yer kaplamasın. Mayo, bir kaç şort, tişört, sweatshirt, şapka, güneşlenme havlusu, kamera ve/ veya handycam, şarj aletleriniz, varsa düzenli kullandığınız ilaçlar, güvertede dolaşmak için lastik tabanlı ayakkabı, terlik, karaya çıktığınızdanda giyeceğiniz yürüyüş ayakkabılarınızı getirebilirsiniz. Ayrıca teknelerimizde olmasına rağmen kendi özel snorkel ve gözlüğünüzü getirmenizi tavsiye ederiz.

Hava nasıl olur?

Mayıs, Ekim aylarında ortalama sıcaklık 20-26 derecedir. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ise ortalama sıcaklık 30-38 derece arasındadır. Hava çok nemli değildir ve yazın yağmur yağdığı pek görülmez.

Klima kullanım süresi nedir?

Klima kullanım süresi tekne standartlarına bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Genel olarak günde ortalama 4 saate kadar klima kullanımı mümkün olmaktadır. Klima kullanımı için jeneratörün çalışması gerekir. Jeneratör kaptanın belirlediği saatlerde çalışır. Klimalar genellikle misafirler gece yatmadan önce çalıştırılır ve kabinler soğutulur. Gece 24.00 sonrası fazla gürültü yaptığı ve diğer teknelerdeki insanları rahatsız ettiği için jeneratörler çalıştırılmadığından klimalarda çalışmaz. Tercihen sabah erken saatlerde klimalar yeniden çalıştırılarak misafirlerin serin bir kabinde uyanmaları sağlanmaktadır. 
Mavi turda denizi yaşamak isteyen konuklarımızın geceleri güvertede uyuduklarını ve bu nedenle klimaya pek ihtiyaç duymadıklarını da belirtmek isteriz. 

Sigara içebilir miyiz?

Güvertede açık alanlarda evet. Salon ve kabinlerde ise kesinlikle sigara içilmesine güvenlik için izin verilmez.

Telefonlarımızı, elektronik eşyalarımızı şarj edebilir miyiz?

Elbette. Günümüzde her teknede 220 V enerji bulunmaktadır.

 

Rota nasıl belirlenir?

Çıktığınız limana ve de kiralama sürenize göre farklı rota seçenekleriniz olur. Örneğin Bodrum’dan haftalık çıkış yaptığınızda Gökova Körfezi ya da Hisarönü körfezi rotasını yapabilirsiniz. 1 haftalık turda hem Gökova Körfezi hem de Hisarönü körfezi yapamazsınız. Ya da Bodrum’dan çıkıp Fethiye’ye kadar gidip tekrar Bodrum’a dönemezsiniz. Tekne kiralaması yaparken yapabileceğiniz rotalar konusunda lütfen bilgi alınız. Her hangi bir rotaya karar verdiğinizde günlük tur planlamanız teknede kaptan tarafından size bilgi verilerek ve sizinde istekleriniz göz önüne alınarak yapılır.

 

Personele ne kadar bahşiş verilir?

Bahşiş verip vermemek size kalmıştır. Ancak tekne personelinin neredeyse 7/24 size hizmet ettiğini göz önüne aldığımızda bahşiş almayı kesinlikle hak ettiklerini söylememiz gerekir. Tekne kiralama bedelinin en az %5’I oranında bir bahşiş bırakmak yeterlidir. Bütçenize göre elbete daha yüksek bahşişte verebilirsiniz. Bahşişi direk kaptana vermelisiniz. Kaptan tüm personele eşit olarak dağıtımı yapar.