0533 572 62 15

GULET YAT TEKNE KİRALAMA KOŞULLARI

Kiralamak istediğiniz tekne belli olduktan sonra adınıza hazırlanmış Yat Kiralama Sözleşmesi tarafınıza gönderilecektir. Toplam kiralama bedelinin % 40’ ını sözleşmeyi imzaladıktan sonra, kalan bakiyeyi ise tekneye bindiğinizde tur başlamadan önce ödemeniz gerekecektir. Tekne bedelinin tamamı ödenmeden tekne limandan hareket etmez. 

 Rezervasyonu iptal ettirme hakkınızı kullanmak istediğinizde, rezervasyonu onaylama ve iptal tarihleri arasındaki zaman aralığına bağlı olarak aşağıda belirtilen iptal koşulları uygulanmaktadır:

Rezervasyon İptal Koşulları

a) Tekneye giriş tarihinden 90 gün ve öncesinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 20’si kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.

b) Tekneye giriş tarihinden önceki 89 ile 30 gün içerisinde yapılan iptallerde, ödenmiş olan kaparo bedelinden toplam tur bedelinin % 40‘ı kesilerek kalan tutar tarafınıza iade edilir.

c) Tekneye giriş tarihinden önceki 29 gün içerisinde yapılan iptallerde, tur bedelinin tamamı tahsil edilir.

Tekne kiralama bedeline yiyecekler ve içecekelr dahil değildir.

Yiyecekler / İçecekler / Kumanya Hakkında

Teknede tur boyunca tüketeceğiniz tüm yiyecekler ve içeceklerden peçeteye kadar, tuvalet kağıdığından çöp torbasına kadar, tüpten mangal kömürüne kadar herşey kumanya listesin oluşturur. Kumanya listesi hazırlanırken tekne personelininde göz önüne alındığını bilmelisiniz.

Kumanya konusunda Mavitursepeti.com size iki seçenek sunar.  

  • Birinci seçenekte, tur öncesi sizin tercihlerinize göre kumanya listesi hazırlarız. Hazırlanacak kumanya listesinin siparişini ya siz verir tekneye yükletirsiniz ya da sizin adınıza biz siparişleri verir tekneye yükletiriz. Tekneye geldiğinizde alış faturaları üzerinden ödemesini nakit ya da kredi kartı ile ilgili marketlere yaparsınız.
  • İkinci seçenekte ise size Tam Pansiyon Konaklama sunarız. Bu durumda kişi başı günlük 25 Euro ücretlendirme yapılır. Bu fiyata sabah kahvaltıları, öğle yemekleri, akşam beş çayları, akşam yemekleri ve içme suyu, çay kahve dahildir. Meşrubatlar ve alkollü tüm içecekler bu fiyatın dışında olup siz istediğiniz içecekleri temin edip tekneye getirebilirsiniz. 0-6 yaş arası çocuklardan herhangi bir cret alınmaz. Kumanya bedeli Euro cinsinden olup ödeme tarihindeki günlük kur üzerinden hesaplanır. 
  • Tüm servis tekne personeli tarafından yapılır

 

Tekne Kapasiteleri Hakkında

İlgili yasalar gereği tekneye, tekne yatak kapasitesinden fazla yolcu ile binemeyeceğinizi bilmelisiniz. Yatak kapasitesinden fazla yolcu ile liman çıkışı alınamaz, eksik yolcu bildiriminde bulunulamaz. Yaşı ne olursa olsun çocuklarında birey olarak kabul edildiğini bilmelisiniz. Herhangi bir tekne kiralaması yapmadan önce kişi sayınızı çocuklar dahil olarak belirtmeniz oldukça önemlidir.

Tekneye Biniş / İniş Zamanı

Tekneye biniş saati en erken saat 15.00, tekneden iniş saati ise en geç saat 10.00’dur. Tekneye daha erken saatte binmek ya da daha geç satte inmek gibi taleplerde bulunmamanızı rica ederiz. Saat 10.00’da yolcu indiren teknenin saat 15.00’te alacağı yeni yolcular için hazırlnması gerektiğini bilmelisiniz. Oldukça yoğun ve yorucu olan bu hazırlıkların tek sebebi unutmayınki sizlersiniz.

 

Yükümlülüklerimiz

Mavitursepeti.com, belirlenmiş tur programları ve hizmetlerle ilgili tüm düzenlemeleri yerine getirmekle yükümlü olup hizmetin kalitesinden sorumludur.

Mavitursepeti.com, tur başlangıç tarihi ve tur bitiş tarihleri arasındaki süre için, kiralayana taahhüt ettiği tekneyi, personelini, varsa taahhüt ettiği kumanyayı, tekne yakıtını, tekne içinde bulunması gereken asgari donanımları kullanılır durumda hazırlamak zorundadır.

Mavitursepeti.com, tur öncesi ya da tur esnasında elde olmayan nedenlerden dolayı teknede yaşanması muhtemel ve teknenin hareket etmesini engelleyecek şekilde meydana gelebilecek 24 saati aşabilecek arıza durumunda aynı konfor ve kalitede başka bir tekneyi kiralayana taahhüt eder.

Mavitursepeti.com, mücbir sebeplerden ötürü, yani deprem, sel, yangın, savaş, seferberlik, isyan, ayaklanma, terör, kötü niyetli hareketler gibi elde olmayan koşullar altında, hizmet vermeyi kısmen ve/veya tamamen askıya alabilir veya durdurabilir.

 

Sigorta

Tüm tekneler geniş kapsamlı sigorta altındadır ve üçüncü şahısları da kapsamaktadır. Ancak dilerseniz daha geniş kapsamlı seyahat, sağlık, kaza, v.s. güvenceleri içeren sigortaları kişisel olarak yaptırabilirsiniz.

 

GULET FİLOMUZ