0533 572 62 15

Yunan Adaları Turları

Yunan adaları turları planı yapan misafirlerimiz için kişi sayısına bağlı olarak farklı seçenekler üretmek mümkün.  Özel yat kiralayarak kendi rotanızı oluşturabilir ya da rotaları önceden belirlenmiş kabin programlarımıza katılarak Yunan adaları turları planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Bodrum, Marmaris, Göcek ya da Fethiye’den çıkış yaparak Yunan adaları turu yapmanız mümkündür. Bodrum çıkışlı seçeneklerde daha fazla Yunan adası görme şansınız var. Kuzey Yunan adaları dediğimiz Kos, Kalimnos, Leros ve Patmos için en uygun çıkış limanı Bodrum’dur. Güney Yunan adaları dediğimiz Rodos ve Symi için Bodrum, Marmaris, Göcek ya da Fethiye’den çıkış yapılabilir. Rotalar sayfamızı inceleyerek doğru bir planlama yapabilirsiniz.
Özel yat kiralayarak Yunan adaları turu planlıyorsanız bilmeniz gereken önemli detaylar olduğunu belirtmek isteriz.
İlgili yasalar gereği Yunan adalarına 12 kişiye kadar olan guruplar, kapasitesi uygun her tekne ile bu planı gerçekleştirebilir. Ancak, kişi sayısı 12 kişiden fazla olan guruplar, Yunan adalarına ISM belgesine sahip bir tekne ile çıkmak zorunda ve ISM belgesine sahip tekne sayısı da oldukça azdır. Bu nedenle 12 kişiden fazla olan gurupların rezervasyonlarını sezon başı yapmalarını öneriyoruz.
Özel bir yat ile Yunan adalarına gitmek istediğinizde her adaya giriş ve çıkışlarda Yunan makamlarına ödemek zorunda olduğunuz vergiler olacak. Tekne büyüklüğüne bağlı olarak değişen miktarlardaki bu giderler için 500 – 1500 Euro aralığında bir harcamayı bütçenizi yaparken dikkate almanızda fayda var.
Yunan adaları turları planlayan ama gurup oluşturamayan misafirlerimiz için kabin programları uygun seçenek olabilir.  Tarihinize ve bütçenize uygun kabin programlarını inceleyebilirsiniz.

Yunan adalarına vize hakkında bilmeniz gerekenler

  • Yunan Adalarına girişte yeşil pasaporta, gri pasaporta (Hizmet pasaportu), diplomatik pasaporta veya schengen ülkelerinden herhangi birinde geçerli oturum iznine sahip Türk vatandaşlarımız için vize gerekmemektedir.
  • Diğer Türk pasaportu sahiplerine ise schengen vizesi gerekmektedir. 
  • Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ( KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunan Adaları'na girişine izin verilmemektedir.  

Kapıda Vize Uygulaması
Pasaportunuz var ancak shengen vizeniz yok ise Kos ve Rodos adalarından maksimum 15 gün süre geçerli vize alma olanağı bulunmaktadır. Kapıda vize almak için işlemlerinizi yapacak acenteye göre değişen fiyatlarla kişi başı 60 -150 € arasında değişen ücretler ödemeniz gerekecektir. Pasaportunuzun fotokopisi, pasaport formatına uygun biyometrik fotoğraf, tur sözleşmenizin bir fotokopisini yanınızda bulundurmanız yeterli. Ancak, işlemlerinizin daha hızlı yapılabilmesi için tur tarihinden en az 1 hafta önce evrakların hazırlanıp ilgili acenteye teslim edilmesini öneriyoruz. Talep etmeniz durumunda MTS, bu konuda sizi yönlendirecektir.
 

Yunan Adaları'nda İşinize Yarayabilecek Bir Kaç Kelime
 
  Evet   Neh   Hayır   Ok-hi
  Günaydın   Kalimera   Lütfen   Parakalo
  Teşekkür ederim   Efharisto   Rica ederim   Parakalo
  Tamam - Oldu   Entaksi   Afedersiniz   Sighnomi
  Anlıyorum   Katalaveno   Anlamıyorum   Den katalaveno
  Özür dilerim   Me sighorite   Bunun fiyatı nedir?   Paso kani?
  Merhaba   Ghia sas   Hoşçakalın   Adio
  Tuvalet   Tualeta   İyi geceler   Kalinihta
  Sabah   Proi   Akşam   Vradhi
  Bugün   Simera   Yarın   Avrio
  Anahtar lütfen   To klidi parakalo   Büyük   Megalo
  Küçük   Mikro   İstiyorum   Thelo
  Burada   Edo   Nasılsınız?   Ti kanete
  Kapalı   Klista   Ne?   Ti?
  Neden?   Ghiati?   Nereye / Nerede?   Pu?
  İyiyim   Kala ime   Uzak   Makria
  Pahalı   Akrivo   Ucuz   Ftino
  Burada var mı? Ehete